Reînscrierea și înscrierea în învățământul preșcolar – 2021-2022

Lista cererilor de inscriere la gradinita in anul scolar 2021-2022

Nr crtDată depunere cerereNumePrenumeUnitateGrupaTip învățământAlternativa educaționalăFormă de învățământLimba de predareStare cerere
12021-05-31 00:00:00BACHEANAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
22021-05-31 00:00:00BANICAPATRICK RAFAELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
32021-05-31 00:00:00BOICEAAGNES MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
42021-06-08 00:00:00BUHOCIIANCU PAVELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
52021-06-07 00:00:00BULEADOROTHEA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
62021-05-31 00:00:00BUȚOIUIACOBŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
72021-06-10 00:00:00CHIRILAERIC ALEXANDRUŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
82021-06-09 00:00:00CIURARIUANAIS ELENAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
92021-06-02 00:00:00CIUREADIMA ANDREIŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
102021-05-31 00:00:00COSTACHEERIC GABRIELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
112021-05-31 00:00:00CRAIAEVA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
122021-06-09 00:00:00CRISTEADANIEL DOMINIC ALEXANDRUŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
132021-06-07 00:00:00CRISTEANATALIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
142021-06-09 00:00:00DELCEAMAYA SOFIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
152021-06-02 00:00:00DINUDOMINICŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
162021-05-31 00:00:00DINUSEBASTIAN IONUTŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
172021-05-31 00:00:00DRAGUMATEI ALEXANDRUŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
182021-05-31 00:00:00DRAGUSINNATALIA ELENAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
192021-06-09 00:00:00ILIEEVA MARIEŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
202021-06-08 00:00:00LI PUMAGIULIA MARINAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
212021-05-31 00:00:00LUNGUMAIA GEORGIANAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
222021-05-31 00:00:00MARGARITE SCUCLARA ILINCAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
232021-06-08 00:00:00MARINLUCA AYAN NICOLASŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
242021-06-11 00:00:00MIHAIANTONIA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
252021-06-02 00:00:00MIHAIGABRIELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
262021-05-31 00:00:00MIHAIIOAN CASIANŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
272021-06-02 00:00:00MIHAISOFIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
282021-06-02 00:00:00MIHĂILESCUFILIP GABRIELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
292021-05-31 00:00:00MIRICĂPETRA LORENAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
302021-05-31 00:00:00MIRICĂROBERTA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
312021-06-09 00:00:00MÎRȚALEX DOMINICŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
322021-06-03 00:00:00NECIUNATALIA ELENAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
332021-05-31 00:00:00NICULAEFLORIN ALEXANDRUŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
342021-06-07 00:00:00PĂTRAȘCUMIRA ELENAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
352021-06-10 00:00:00ROTAREANUEDUARD PETRUŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
362021-06-07 00:00:00RUSUCRISTINAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
372021-06-02 00:00:00SIMIONSARAH MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
382021-06-04 00:00:00STANCUNORA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
392021-06-03 00:00:00STEFANALEXIA REBECA NICOLEŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
402021-05-31 00:00:00SURTEAILINCA ȘTEFANIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
412021-05-31 00:00:00VASILESCUȘTEFANIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
422021-06-04 00:00:00VELICUCEZAR GABRIELŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa micăMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
432021-05-31 00:00:00BANUSOFIA MARIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
442021-05-31 00:00:00BUCATARUSTEFANIA NATALIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
452021-06-04 00:00:00COJANUANA SOFIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
462021-05-31 00:00:00HAMDANALIA ALEXANDRAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
472021-06-03 00:00:00KAFRNAWIKAIŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
482021-06-03 00:00:00MREANAVLAD NICOLAEŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
492021-05-31 00:00:00NEDELCUMAYLA ANIAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
502021-05-31 00:00:00POJOREANUELIAS NICOLASŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mijlocieMasăTradiționalPrelungitLimba românăadmis
512021-06-04 00:00:00OLARUEVAŞcoala Gimnazială nr. 6Grupa mareMasăTradiționalPrelungitLimba românărespins

INSCRIERE INVATAMANT PRESCOLAR
AN SCOLAR 2020-2021
LOCATIA: C-TIN DOBROGEANU GHEREA NR. 74 ( SOMESUL RECE NR. 55)
GRUPA NR. LOCURI PLAN SCOLARTIZARE NR. CERERI REINSCRIERE  NR. LOCURI LIBERE LA DATA DE 31.05.2021
MICA 20 2 18
MIJLOCIE 22 17 5
MARE 20 20 0
TOTAL 62 39 23
       
LOCATIA: GH. IONESCU SISESTI NR. 66-68
GRUPA NR. LOCURI PLAN SCOLARTIZARE NR. CERERI REINSCRIERE  NR. LOCURI LIBERE LA DATA DE 31.05.2021
MICA 20 1 19
MIJLOCIE 22 19 3
MARE 26 26 0
TOTAL 68 46 22
Director,
Prof. Narcisa Frantia

SCOALA GIMNAZIALA NR. 6                                                                   

Criterii specifice

de departajare pentru înscrierea în învățământul preșcolar

pentru anul școlar 2021 – 2022

Aprobate în Consiliul de administrație al  Școlii Gimnaziale Nr. 6 

 

Nr. crt.

Criteriul specific Lista documentelor care să dovedească îndeplinirea criteriului
1. Domiciliul părinților/ tutorilor/ susținătorilor legali, sau al unuia dintre aceştia, să fie în vecinătatea unităţii de învățământ preşcolar Copie dupa BI/ CI al părinților/ tutorilor/susținătorilor legali ai preșcolarului, dovada condiţiei de tutore/susținător legal (procură notarială, hotărâre judecătorească)
2. Locul de muncă al părinților/ tutorilor/ susținătorilor legali, sau al unuia dintre aceştia, să fie în vecinătatea unității de învătământ preşcolar Adeverință de salariat
3. Existenţa unor fraţi/ surori înmatriculaţi/ înmatriculate în unităti școlare din vecinătatea unității de învătământ preşcolar Adeverință care atestă calitatea de elev, eliberată de unitatea școlară

 Director,

Prof. Narcisa Frantia


 

REÎNSCRIERE ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR

AN SCOLAR 2021-2022

PERIOADA DE REÎNSCRIERE :         17.05.2021 – 28.05.2021

DE LUNI PÂNĂ VINERI ÎNTRE ORELE 10.00 – 16.00

ÎN DATA DE 28.05.2021 ÎNTRE ORELE 10.00-12.00

LOCURI DISPONIBILE (CONFORM PLANULUI DE ȘCOLARIZARE APROBAT):

 LOCALUL BANEASA

                   GRUPA MICA PROGRAM PRELUNGIT                  – 20 LOCURI

                   GRUPA MIJLOCIE PROGRAM PRELUNGIT           – 22 LOCURI

                   GRUPA MARE PROGRAM PRELUNGIT                  – 20 LOCURI

 LOCALUL SISEȘTI

                   GRUPA MICA PROGRAM PRELUNGIT                   – 20 LOCURI

                   GRUPA MIJLOCIE PROGRAM PRELUNGIT           – 22 LOCURI

                   GRUPA MARE PROGRAM PRELUNGIT                  – 26 LOCURI

 REÎNSCRIEREA COPIILOR SE VA FACE LA SECRETARIATUL ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 6 DIN STRADA C-TIN DOBROGEANU GHEREA NR. 74 SECTOR 1 SAU PE E-MAILUL SCOLII scoala6@gmail.com

RELAȚII LA TEL: 021.233.27.30

ÎNSCRIERE ÎNVĂȚĂMÂNT PREȘCOLAR

AN ȘCOLAR 2021-2022

PERIOADA DE ÎNSCRIERE :     ETAPA I     31.05.2021 – 11.06.2021  DE LUNI PÂNĂ VINERI ÎNTRE ORELE 10.00 – 17.00

ÎN DATA DE 11.06.2021 ÎNTRE ORELE 10.00-12.00

ACTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE:

ÎNSCRIEREA COPIILOR NOU VENIȚI
Ocuparea locurilor libere, după finalizarea etapei de reînscriere, se va face în ordinea
descrescătoare a grupelor de vârstă, respectiv: grupa mare (copii, de regulă, de 5 ani, împliniți la
31.08.2021), grupa mijlocie (copii, de regulă, de 4 ani, împliniți la 31.08.2021) și grupa mică
(copii, de regulă, de 3 ani, împliniți la 31.08.2021). Prin excepție, conform art 1 alin. (1.1) din
Legea nr. 185/2020 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr. 1/2011, în
etapa de ajustări vor putea fi înscriși în învățământul preșcolar și copiii cu vârsta de
minimum 2 ani, în limita locurilor disponibile și după cuprinderea cu prioritate a
solicitărilor pentru grupa mare, respectiv a celor pentru copiii care împlinesc vârsta de 3
ani la 31.08.2021.

ÎNSCRIEREA COPIILOR LA GRĂDINIȚĂ SE VA FACE ÎN LIMITA LOCURILOR RĂMASE LIBERE DUPĂ REÎNSCRIERI

ÎNSCRIEREA COPIILOR SE VA FACE LA SECRETARIATUL ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 6 DIN STRADA C-TIN DOBROGEANU GHEREA NR. 74 SECTOR 1

RELAȚII LA TEL: 021.233.27.30